SKI AREÁL VISALAJE
mimo provoz
Zobrazit na:

Na hory? Česko nebo Alpy?

Poslední listy opadávají. Lidé se začínají poohlížet po zimních dovolených. Zvolíte raději české nebo rakouské středisko? Možností je hodně, ale i tady rozhodují především finance. Jsou ale zahraniční střediska opravdu o tolik lepší?

Malý neupravený svah, jeden pomalý vlek s motorem snad ze starého mixéru a neochotná obsluha - to byla ještě nedávno typická ukázka českého lyžování. Oproti tomu obrovské komplexy upravených sjezdovek v Rakousku, které se s těmi našimi vůbec nedaly srovnat. Za posledních 10 let se však česká střediska výrazně zlepšila. Investice vidět jsou. To se musí českým provozovatelům nechat Jízdné na vleky v okolí se většinou sjednotilo, postavena byla spousta nových lanovek a na většině míst také systémy umělého zasněžování. Komlexnost služeb ve ski areálu však i nadále pokulhává. Častým problémem je především nemožnost se během lyžování dobře najíst. Většinou zde sice najdete nějaký bufet, ale na výběr budete mít pouze z několika mražených polotovarů, které Vám ohřejí v mikrovlnce. Jídlo v bufetu má obvykle ještě jednu nevýhodu, budete muset mrznout venku.

Celkově je zde vidět velké zlepšení, ale konkurovat zahraničním areálům ty naše ještě stále příliš nemohou. Vyjímky jsou, bohužel jich však není mnoho. A rozhodně za to nemůže pouze terén, ten bychom odpustili. Naše pohoří naneštěstí tak příliš velká nejsou. Alpská střediska mají nedostatky někde jinde. Největší problémem lyžování v zahraničí je především cena. Lidové ceny v Alpách hledat nemůžete. Za cenu jednoho piva byste se v ČR najedli v průměrné restauraci mnohdy i 2x. Pokud se tedy rozhodnete do Alp vyrazit, doporučujeme si alespoň pár plechovek vzít s sebou. Nepříjemná může být také dlouhá cesta. Jízdu vlastním autem příliš nedoporučujeme.

O českých areálech je informací na internetu dost, za půl hodiny máte vybráno. Co ale zahraničí? V cizině existuje hned několik zajímavých lokalit, pokud však máte omezený rozpočet, doporučujeme jedině Rakousko nebo Francii. Ve Francii je ubytování výrazně levnější, díky rozsáhlým ubytovacím komplexům. Dražší je ale doprava. Rakousko je oproti tomu dražší, je však výrazně blíž. Hodí se tedy především pro kratší dovolené.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Sobota 21.5.

°C
°C
Neděle
22.5.2022

°C
°C
Pondělí
23.5.2022

°C
°C
Úterý
24.5.2022

°C
°C