SKI AREÁL VISALAJE
mimo provoz
Zobrazit na:

Hotel Visalaje

Kapacita objektu:
80 lůžek hotel + chatky

Pokoje: 18 hotelových pokojů a 8 chatek

Cena:
600-710 Kč/noc

hotelová restaurace, wi-fi

Adresa:
Krásná pod Lysou Horou č.p. 25
Pražmo
739 04

Tel: 558647481, 553621052,
Email: hotel.rezervace@centrum.cz
Web: hotelvisalaje.ic.cz

Horský hotel Visalaje je jednou z dominant tradiční beskydské oblasti zvané Visalaje. Nachází se v bezpečné ale dostupné vzdálenosti od velkých měst (mapa), v krásném přírodním prostředí o nadmořské výšce přibližně 800 m., mezi třemi významnými vrcholy: nejvyšší horou a patronkou Beskyd - Lysou horou (1323 m n.m. - 8 km z Visalají), Travným, který je obdařenýZapad slunce za Lysou stále ještě neporušenou přírodou a téměř absolutní absencí civilizačních prvků (1203 m.n.m.- 6 km z Visalaji) a tradiční turistickou lokalitou - Bílým Křížem (898 m.n.m. - 3 km z Visalaji). Hotel sousedí s chráněnou rezervací Obidová, a sám leží na území CHKO Beskydy, přesto je velmi dobře dostupný nejen pro turisty a cykloturisty, ale též pro automobilovou dopravu a cestující, kteří využívají linek ČSAD. Většina pokojů a chatek má ve vínku krásný výhled na Lysou horu (profesionální fotografové říkají, že Visalaje jsou jedním z nejlepších míst pro fotografování Lysé).

Hotel Visalaje existuje již přes třicet let, po roce 89 byl novými majiteli zdevastován, nyní po změně vlastnictví (fa Rosis) a rekonstrukci je v provozu 18 hotelových pokojů - tří a čtyřlůžkové pokoje včetně dvou dvojpokojů, obsahují celkem 80 lůžek. Jeden pokoj je bezbariérový. V provozu je taktéž 8 chatek obsahující 34 lůžek - horský hotel Visalaje tak nabízí ubytování pro celkem 120 hostů. Veškeré hotelové pokoje a každý dvojpokoj obsahují sociální zařízení (sprcha, toaleta, umyvadlo). Přístup do hotelu je bezbariérový, v hotelu je výtah. Hostům hotelu i návštěvníkům Visalají je k dispozici hotelová restaurace (bar, biliár, elektronické šipky, stolní fotbal, nově také připojení k internetu - Wi-Fi, bezbariérový přístup + WC, platba stravenkami SODEX, platební karty zatím nepřijímáme), společenská místnost (možnost pořádání oslav, svateb, školení, atp.), letní vyhlídková terasa (dětský bazének, gril, možnost občerstvení) a v zimě je to dětský lyžařský vlek + pro běžkaře okruh s upravenou stopou.

Chatky jsou čtyřlůžkové po generální opravě nově uvedené do provozu, s možností vlastní přípravy jídel (plně vybavená kuchyňská linka), vařič, varná konvice, lednička. Sociální zařízení je společné, vzdálené 5 – 20 m. od chatek. Doba ubytování je libovolná, dle domluvy. Orientace chatek je jihozápadní s výhledem na Lysou horu. Před chatkami je udržované travnaté hříště a za ním dále horská louka, v další části areálu je dětské hřiště s houpačkou, průlezkami, pískoviště, ohniště s lavičkami a hřiště na beach volejbal. Rovněž je možno využívat posezení na slunečné terase vedle chatek včetně plastového nábytku, lehátek, venkovního grilu a kruhového bazénu pro děti o průměru 4,6 m. a výšce vody 1 m. včetně nafukovacích hraček – vše v ceně pobytu. Pro úschovu horských kol, lyží, apod. byl zřízen u chatek společný uzamykatelný prostor. Pro osobní auta je k dispozici parkoviště bez poplatku. Je také možnost zapůjčení pálek a míčků na stolní tenis, zapůjčení badmintonu, soft tenisu a balonu za poplatek 30,- Kč. Větší skupiny mají možnost využívat společenskou místnost pro 50 osob - možnost uspořádání oslav a školení. Ve společenské místnosti se nachází bez poplatku stolní fotbal a elektronické šipky, v restauraci hotelu je k dispozici billiard (10,- Kč/žeton). V hotelu Visalaje je možnost stravování v restauraci (zvýhodněna cena polopenze i plné penze) Na svahu naproti hotelu je umístěn dětský vlek (nekonečné lano), využití se domlouvá v restauraci.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Sobota 21.5.

°C
°C
Neděle
22.5.2022

°C
°C
Pondělí
23.5.2022

°C
°C
Úterý
24.5.2022

°C
°C